Pałac Kryształowy

Madryt rodzinnie. Poznaj 3 najciekawsze atrakcje

Madryt – piękna, nowoczesna hiszpańska stolica i najpopularniejszy cel turystów z całego świata. To, co ich przyciąga do tego miasta, to przede wszystkim spora liczba interesujących zabytków, wśród których na plan pierwszy wysuwa się chociażby imponujące muzeum Prado. Madryt doceniany jest również za swoją „rozrywkową” stronę.

A to tylko namiastka tego, co miasto ma do zaoferowania. Z powodzeniem mogą je odwiedzić również całe rodziny, gdyż Madryt ma w swojej ofercie liczne atrakcje dla dzieci. Oto trzy najciekawsze z nich.

Największy park wodny

Madryt słynie przede wszystkim ze swojej życzliwości i przyjaznego nastawienia do przybywających gości. Mogą tego doświadczyć także rodziny z dziećmi. Wystarczy, że zatrzymają się w jednym z licznych lokali gastronomicznych – kafejki, bary tapas w obszarze których, znajdują się doskonale wyposażone place zabaw z drabinkami, huśtawkami czy innymi atrakcjami. Ponadto Madryt to także liczne hotele specjalnie przystosowane dla rodzin z dziećmi. Ale na tym nie koniec. Aby nasza pociecha zapamiętała swój pobyt w Hiszpanii, jako naprawdę wyjątkowy i nie narzekała na nudę, warto odwiedzić z nią Aquópolis De Villanueva De La Cañada. To jeden z największych w Europie parków wodnych. Tam dzieci mogą skorzystać z licznych przygotowanych dla nich atrakcji, jak na przykład zjeżdżalnia szerokotorowa, baseny z falą czy dzika rzeka.

Basen dziecko
Dzieci uwielbiają wodne atrakcje, foto:pixabay.com

Najsłynniejszy rodzinny park rozrywki w Europie

Warner Bros Park co prawda znajduje się poza Madrytem, ale warto zabrać tam swoje pociechy. To miejsce wyjątkowe i tak zaprojektowane, aby nie mógł się tam nudzić również żaden dorosły. Strzelanie do ruchomych celów, ogromny wybór roller coasterów czy licznych konkurencji zręcznościowych to tylko niewielki ułamek tego, co czeka w Warner Bros Park na dorosłych gości. Dzieci z pewnością zachwyci sam wygląd parku. Kolorowe alejki, na których bez trudu można spotkać znane z kreskówek dziecięcych postaci, umilające swoją obecnością pobyt w parku. Poza tym cały jego obszar podzielony został na kilka obszarów tematycznych: Movie World Studios czyli miejsce, w którym można poznać sekrety najbardziej spektakularnych efektów specjalnych. Ekstremalne doznania zapewniają z kolei atrakcje w Superhéroes World z gigantyczną pętlą bezpodłogowej kolejki górskiej. Do bajkowego świata zaprasza Cartoon Village, królestwo ulubionych kreskówkowych bohaterów czyli Kaczora Daffiego, Kanarka Tweetiego czy Królika Bugsa. I coś dla miłośników westernów czyli Old West Territory. Na wypełnioną atrakcjami i krajobrazami rodem z Dzikiego Zachodu strefę składają niebezpieczne górskie kolejki czy dzikie wodospady. To coś, co powinno spodobać się przede wszystkim dzielnym ojcom i ich synom.

Wyjazd z dzieckiem
Wakacyjny wyjazd z dzieckiem nie musi być nudny, foto:fotolia.com

Muzeum z pociągami

Dzieci kochają pociągi. Dorośli zresztą też, bo kojarzą im się nieodłącznie z … dzieciństwem. Zatem miejsce, w które powinna się udać cała rodzina, by ciekawie spędzić ze sobą czas wolny to Museo del Ferrocarril czyli Muzeum Kolejnictwa, ale to nie takie zwyczajne muzeum. To, co niezwykłego w tym obiekcie, to fakt, że dzieci bezkarnie mogą się wspinać na modele pociągów oraz wchodzić do ich wnętrz, a także przyglądać się tym pojazdom w ruchu. Sporą atrakcję stanowi również przejażdżka pociągiem w określonych porach roku.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!