Barcelona

Lato w wielkim mieście!

Tytuł tego artykułu być może nie brzmi zachęcająco dopóki… nie mówimy o Barcelonie. Piękne, tętniące życiem miasto, pełne kulturowych uniesień, wąskich uliczek, pięknych ogrodów i plaż rozciągających się na kilka kilometrów.

Plaże w Barcelonie zostały zaprojektowane na potrzeby letnich igrzysk olimpijskich w 1992 roku. Celem projektu była integracja miasta z morzem, ułatwienie mieszkańcom dostępu do plaż i ich wykorzystanie w celach rekreacyjnych. Od tego czasu plaże w Barcelonie odgrywają dużą rolę w życiu kulturowym mieszkańców oraz przyciągają miliony turystów rocznie. Sezon letni trwa tutaj od maja do końca września, a nawet października. Cudowny, śródziemnomorski klimat zachęca do bosego deptania po piasku, godzinnego leżakowania i pływania.

Najlepsze plaże na wypoczynek

Dla bardziej aktywnych Barcelona oferuje wiele atrakcji związanych ze sportami wodnymi; surfing, windsurfing, SUP i skutery wodne to tylko niektóre z licznych ofert spędzenia wolnego czasu nad wodą. Dostęp do plaż jest bardzo łatwy. Bez względu na lokalizację zakwaterowania, jest to kwestia około 20 minut pieszo, metrem lub autobusem miejskim.

Barcelona
Bar na plaży „Chiringuito”, foto: pixabay.com

Chiringuito

Każda z plaż w Barcelonie wyposażona jest w natryski, publiczne toalety oraz wiele barów, tak zwanych ‘chiringuito’, gdzie można zjeść, napić się piwa czy kawy i odpocząć w cieniu parasola. Warto wspomnieć, że na wszystkich plażach Barcelony, opalanie się topless jest normą.

Plaż w Barcelonie jest kilka. Do najbardziej popularnych należy Barceloneta – to najczęściej uczęszczana plaża przez turystów. Znajduje się najbliżej centrum, przez co jest bardzo zatłoczona i często trudno tam znaleźć wolne miejsce na ręcznik, nie wspominając o swobodzie i prywatności. Miejscowi raczej unikają tego miejsca latem.

Jeśli turystyczny zgiełk Cię przeraża, warto wybrać się na plażę Nova Icaria lub Bogatell – położone nieco dalej od centrum, są dobrym wyborem jeśli chcemy mieć wokół siebie trochę wolnej przestrzeni. Tutaj można pograć w siatkówkę, swobodnie rozłożyć ręcznik i nie bać się, że ktoś nadepnie nam na głowę. To plaża dla rodzin i grup znajomych, którzy cenią sobie spokój i przede wszystkim liczą na relaks.

Plaża Mar Bella to raj dla naturystów i wszystkich plażowiczów o orientacji homoseksualnej. Widok roznegliżowanych ciał spacerujących wzdłuż plaży nie stanowi żadnego tabu. Można oczywiście zrezygnować z negliżu i opalać się w stroju kąpielowym czy kąpielówkach. Wszyscy są tutaj bardzo tolerancyjni i tego oczekują w zamian.

Czas na rozrywkę

Nocą, niektóre z okolic plażowych zmieniają się w tętniące życiem centra rozrywki. W pobliżu portu (Port Olimpic) najpopularniejsze kluby, takie jak Catwalk, Opium Bar, Carpe Diem Lounge Club czy Pacha Barcelona kuszą darmowymi wejściówkami i grupowymi zniżkami. Jeżeli marzy Ci się noc przy klubowej muzyce, blasku księżyca nad spokojnie szumiącym morzem, to jest to opcja, na którą powinieneś dać się namówić.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!