Karuzela

4 powody, dla których warto odwiedzić Hiszpanię

Hiszpania już od dłuższego czasu, zajmuje stałą pozycję na liście najbardziej popularnych kierunków turystycznych Polaków. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. My skupimy się na czterech z nich.

Obszar Hiszpanii stanowi łącznie 50 prowincji, a wszystkie razem składają się na niezwykłą mozaikę krajobrazowo – kulturową. Centralny płaskowyż to przede wszystkim średniowieczne miasta oraz rozkrzyczany Madryt. Słoneczne południe kraju to z kolei najczęściej prezentowana na folderach czy pocztówkach część Hiszpanii. Obszar ten wypełniają w głównej mierze: muzułmańska architektura oraz charakterystyczne białe zabudowy. To także tu znajduje się rezerwat migrującego ptactwa. Północna Hiszpania to najbardziej górzysty obszar, ze słynnymi na cały świat winnicami, pięknymi plażami oraz cudnymi romańskimi kościołami.

Kiedy wyjechać?

Udane wakacje w Hiszpanii najlepiej zaplanować na okres od maja do września. Wtedy właśnie panują tam najbardziej przychylne nam warunki atmosferyczne.Zwiedzanie powinno się rozpoczynać w późnych godzinach wieczornych, ponieważ wtedy jest najchłodniej.

Zwiedzanie powinno się rozpoczynać w późnych godzinach wieczornych, ponieważ wtedy jest najchłodniej.

W tym czasie też otwiera się znakomita część lokali, w których również można spędzić miło czas wolny. Popularność Hiszpanii jako kraju turystycznego, nie maleje, a wprost przeciwnie – z roku na rok przybywa zainteresowanych spędzeniem tam swoich wakacji czy krótkiego wypoczynku. Przyczyn jest co najmniej kilka…

Szeroki wachlarz możliwości

W Hiszpanii nie sposób się nudzić. Praktycznie każdy, bez względu na preferowany sposób spędzania czasu wolnego, Znajdzie atrakcję idealną dla jego potrzeb. Oczywiście na plan pierwszy wysuwają się tu piękne, zadbane i codziennie dokładnie oczyszczane plaże. Ale czas wolny w Hiszpanii, można też spędzić na wiele innych sposobów. Do dyspozycji turystów są tu m.in. :

  • pola golfowe;
  • sporty wodne: nurkowanie, pływanie, żeglarstwo, wędkowania;
  • rozgrywki plażowe: siatkówka, badminton;
  • sporty powietrzne: lot balonem, szybowce, paralotnie.

Niezwykłe zabytki

Tych na obszarze Hiszpanii nie brakuje, a wszystkie razem tworzą niezbity dowód burzliwych dziejów tego kraju. Wśród tych najciekawszych, znajdują się katedry, twierdze, doskonale zachowane średniowieczne warowne miasta oraz przepiękne kościoły i pałace. Zakochanych w sztuce, ucieszy z pewnością fakt, że to właśnie tu urodził się, tworzył i zmarł – jeden z bardziej ekscentrycznych artystów – Salvador Dali.

 

Uliczni grajkowie
Hiszpańscy muzycy, foto: pixabay.com

Niesamowita atmosfera…

…którą napędza żywiołowość samych mieszkańców. Hiszpanie zaliczą się w poczet najbardziej „rozrywkowych” społeczności. Organizowane przez nich huczne „fiesty”, znane są na całym świecie, a odbywają się praktycznie przez okrągły rok począwszy od lutowego karnawału na jesiennych tematycznych imprezach lokalnych skończywszy. Dzięki temu turysta – bez względu na to kiedy zawita do Hiszpanii – nigdy nie będzie się tam nudził.

Doskonała baza noclegowa

To jeszcze jedna, bardzo istotna zaleta Hiszpanii. Jej baza noclegowa, uznawana jest za jedną z najlepiej rozwiniętych w całej Unii Europejskiej. Niemal z roku na rok, przybywają coraz to nowe obiekty typu hotele, restauracje czy – coraz modniejsze – salony SPA. Nie brak też pensjonatów czy domów wypoczynkowych, dla mniej zamożnych turystów.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!