Kardamena Grecja

Plaża, słońce i zabawa, czyli jak spędzić wakacje na Kardamenie

Na południu greckiej wyspy Kos leży niewielka miejscowość, Kardamena. Jej twarda, melodyjna, trochę baśniowa nazwa bardzo dobrze oddaje panującą w miasteczku atmosferę. Można je uznać za wakacyjną mekkę dla osób szukających dobrej zabawy.

Zorganizowanie wyjazdu z Polski nie jest trudne – z naszego kraju lata na Kos wiele linii, latem dochodzą także czartery. Planując wyjazd odpowiednio wcześnie, nie powinno być problemu ze znalezieniem biletu w dobrej cenie. Na miejscu można poruszać się wypożyczonym samochodem, transportem publicznym lub skuterem. Odległość między lotniskiem a Kardameną wynosi zaledwie 7 kilometrów, więc po wcześniejszym zapoznaniu się z trasą, trafienie na miejsce nie będzie trudnością.

Kardamena Grecja
Port w Kardamenie, foto;fotolia.com

Zbieramy siły…

Miasteczko jest niewielkie, ale zadbane, czyste, z typowo grecką, niską zabudową, co sprawia, że Kardamena nie odróżnia się znacząco spośród innych letnich ośrodków turystycznych. Znajduje się tu niewielki port i tętniąca życiem promenada, na której skupia się wakacyjne życie. Liczne są oczywiście tawerny, restauracje i kawiarnie, oferujące tradycyjne, regionalne dania. Warto smakować je bez pośpiechu, popijając winem. Uliczki wypełniają  stoiska z pamiątkami, lokalnymi wyrobami, plażowymi gadżetami. Za dnia panuje tu względny spokój, choć jest dosyć tłoczno. Natomiast wieczorem Kardamena ożywa. W licznych pubach i dyskotekach odbywają się całonocne imprezy. To głównie te miejsca przyciągają do miasteczka młodych ludzi, którzy w wakacje chcą się wyszaleć w ciepłym miejscu, a w dzień zrelaksować się na plaży.

…na zabawę

Nocne życie Kardameny to nie tylko kluby. Również w innych lokalach spotkamy wielu ludzi odpoczywających przy kolacji po całodziennym upale lub przeciwnie – zbierających siły na nadchodzącą imprezę. Kluby oferują różne rodzaje muzyki i zabawy tematyczne. Dla niezdecydowanych istnieją opcje silent disco, w trakcie których goście mogą sami wybierać muzykę, którą usłyszą w słuchawkach. To chyba najlepsze rozwiązanie dla grup znajomych o odmiennych gustach muzycznych. Ceny wejść do klubów charakteryzują się sporą rozbieżnością, nie są jednak zaporowe, a droższe wejściówki zapewniają czasem kilka godzin korzystania z baru. Istnieją liczne fora internetowe, na których można uzyskać informacje na temat konkretnych miejsc i ich oferty.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!