Plaża Triopetra

Gorąca Grecja czeka na Ciebie!

Grecja to nie tylko piękne zabytki i interesująca historia sięgająca o wiele dalej niż Starożytność. To także piękno natury i gorące słońce, którego nie brakuje tutaj nawet wtedy, gdy w Polsce trzęsiemy się z zimna w jesienne dni.

Gorące lato…

Średnia temperatura w Grecji w okresie wiosenno-letnim oscyluje między 19 – 31°C w ciągu dnia, zaś w okresie jesiennym termometr wskazuje od 9 do 27 °C. Są to dane uśrednione, dotyczące całej Grecji. W trakcie wakacji termometry wskazują od 30 do 35 °C, jednak zdarzają się także dni w trakcie których temperatura przekracza 40 °C. W tym czasie najlepiej unikać przebywania na słońcu między 11:00 a 14:00, ponieważ w tych godzinach świeci ono najmocniej. W trakcie upałów ulgę przynosi północny wiatr „Meltemi”. Jeśli planujemy spędzić wakacje w Grecji warto zapakować bawełniane ubrania.

Grecka plaża

…i wilgotna zima

Nie da się ukryć – Grecja to sztandarowy przykład klimatu śródziemnomorskiego: gorące i suche lato to idealny czas dla turystów. Dla tych, którym w ciągu polskiej zimy jest zbyt chłodno idealnym miejscem na wypoczynek będzie południowa część Grecji. Śnieg w tym czasie jest najczęściej spotykany w wyższych partiach górskich. Należy wówczas zabrać ze sobą dość ciepłe i przeciwdeszczowe ubrania, by uniknąć przemoczenia.

Bez względu na to, jaki miesiąc wybierzemy na zwiedzanie Grecji z pewnością urzeknie nas ona nie tylko swoim pięknem, lecz także ciepłym klimatem, który pozwoli nie tylko wypocząć, lecz również naładować nasze baterie pozytywną energią.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!