Alpy

Alpy Francuskie na rodzinny wypad na narty!

Każdy miłośnik białego szaleństwa powinien choć raz udać się w Alpy. Ten wyjątkowy, najwyższy w Europie masyw górski przechodzi przez kilka krajów, m.in. przez Włochy, Austrię, Niemcy, Szwajcarskie czy Francję. Najwyższy szczyt Alp, Mont Blanc, znajduje się na granicy francusko-włoskiej, dlatego Alpy Francuskie są świetnym pomysłem na zimowy urlop z rodziną.

Wybierając się w Alpy Francuskie zimą mamy do wyboru bardzo wiele kurortów narciarskich. Ich mnogość przyprawia o zawrót głowy, chociaż za najpopularniejsze uważane są m.in. Chamonix- Mont- Blanc (w skrócie Chamonix), Grenoble, Tignes, Evian-les-Bains, Annecy, Bonneville, Annemasse, Val Thorens i inne.

Ośrodki narciarskie w Alpach Francuskich

Tak naprawdę trudno jest wymienić wszystkie dostępne w Alpach Francuskich kurorty narciarskie, chociaż wiele z nich jest przystosowanych do przyjęcia rodzin z dziećmi. Jednym z nich jest Alpe d’Huez w Grenoble. Usytuowany na łące alpejskiej stok jest podzielony na cztery sektory – dla początkujących idealny będzie Pic Blanc, na którym spokojnie możemy uczyć nasze pociechy jak szusować na nartach.

Alpy Francuskie
W Alpy Francuskie warto się wybrać całą rodziną, foto: pixabay.com

Początkujący narciarze wybierają również La Plagne, ponieważ oferuje nie tylko wykwalifikowaną kadrę w szkółkach narciarskich, lecz także zapewnia łagodne stoki, na których dzieci z przyjemnością uczą się panować nad sprzętem. Jeśli nasze dzieci lubią sanki warto poszukać kurortu oferującego tor saneczkarski jak np. w Albiez, gdzie organizowane są również wyścigi psich zaprzęgów.

Nie tylko śnieg

Decydując się na konkretny kurort warto zwrócić uwagę na odległość między hotelem a stokiem oraz czy skipass jest w cenie zakwaterowania. Podróżując z dziećmi musimy wziąć pod uwagę różne scenariusze, więc dobrze jest wybrać hotel lub apartament z atrakcjami dla naszych pociech np. na wypadek przeziębienia czy złego samopoczucia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!