Ischgl

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie na świecie

Zima to dla niektórych synonim upragnionego wypoczynku. Zanim jednak wybierzecie się po raz kolejny do Zakopanego czy Krynicy Górskiej, zimowego raju dla snowboardzistów i narciarzy, spójrzcie, gdzie można równie ciekawie wypocząć. Oto 5 najpopularniejszych ośrodków narciarskich na świecie.

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie na świecie to wydatek pochłaniający nawet kilka tysięcy złotych. Dlaczego zatem wybieramy takie drogie miejsca? Przede wszystkim dlatego, że są synonimem luksusu. Wypoczynek w nich obfituje w liczne wygody. Na uwagę zasługuje również sposób urządzenia poszczególnych pokoi, które tworzą niezwykły klimat. Po drugie stanowią gwarancję bezpieczeństwa. Tego typu ośrodki są pilnie strzeżone. Dotyczy to również poruszania się po stokach. Po trzecie oferują liczne atrakcje. Stanowią bowiem połączenie hotelu lub obiektu wypoczynkowo – noclegowego z dostępem do stoków i tras narciarskich. W takim miejscu nie sposób się nudzić. Szczególnie, że ośrodki te nie zapominają o najmłodszych.

Tego typu obiekty porozrzucane są niemal na całym świecie. Wiele z nich otrzymuje nawet specjalne wyróżnienia ze względu na atmosferę, przepych oraz atrakcje, jakie gwarantują swoim gościom. Na liście najbardziej popularnych ośrodków narciarskich znajdują się:

Ischgl

Ośrodek narciarski Ischgl w Szwajcarii
Ośrodek narciarski Ischgl jest zimą oblegany przez narciarzy, foto: pixabay.com

Ośrodek w Ischgl

To szwajcarski raj, oferujący przybyszom ponad 200km tras narciarskich oraz 40 wyciągów. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej ośnieżonych ośrodków na obszarze Alp. Zalicza się go także do najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych. Sezon zimowy rozpoczyna się tu już w listopadzie i trwa do końca kwietnia.

Gstaad

Gstaad Palace to jeden ze słynniejszych ośrodków narciarskich na obszarze Szwajcarii. Ci, którzy wybiorą się tam na narty, nie pożałują. Ośrodek ma wiele do zaoferowania. Na miłośników białego szaleństwa czekają, takie atrakcje jak: ponad 250 kilometrów tras narciarskich, blisko 62 różnego rodzaju wyciągów oraz atrakcyjne parki zimowe. Najmłodsi mają do swojej dyspozycji sporo miejsc do zjazdu na sankach.

Sölden

To miejsce, które jest w stanie zapewnić jednorazowo nocleg 15 tysiącom gości. Stąd też zalicza się go w poczet największych ośrodków narciarskich na obszarze Austrii. Sölden oferuje swoim gościom doskonałą zabawę na trasach narciarskich ciągnących się przez 146km. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem trudności. 62 km to trasy czerwone, 51 km to trasy niebieskie, 27 km to trasy czarne tras i 6 km to trasy biegowe. Na obszarze ośrodka znajduje się ponadto 35 różnego rodzaju wyciągów. To co wyróżnia to miejsce to fakt, że trasy na lodowcu połączone są bezpośrednio wyciągami z resztą terenów narciarskich.

Kitzbühel

Jest to miasto leżące na obszarze zachodniej Austrii (region Tyrolu). Kitzbühel to stolica ogromnego ośrodka narciarstwa alpejskiego: Mittersill – Pass Thurn – Jochberg – Kitzbühel – Kirchberg in Tirol – Aschau. Wokół miasta znajduje się 230 wyciągów narciarskich.

Ośrodek narciarski Kitzbühel w Austrii
Ośrodek Kitzbühel w Austrii to jeden z najlepszych na świecie, foto; pixabay.com

Chamonix

To doskonale znany i bardzo chętnie odwiedzany przez narciarzy, ale i alpinistów ośrodek. Znajduje się on na obszarze Francji. To miejsce idealne do uprawiania ekstremalnych sportów zimowych. To właśnie tutaj znajduje się Mont Blanc – szczyt, o którego zdobyciu marzy większość alpinistów.

Czy już wiecie, który ośrodek odwiedzicie tej zimy?

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!