Tatralandia park rozrywki

5 atrakcji, których nie można przegapić w Tatralandii

Hasło domki w Tatralandii wywołuje na twarzach niektórych z nas grymas niedowierzania. Przecież pod tą nazwą kryje się ogromny kompleks wodny. Właściwie to park turystyki wodnej stworzony z myślą o potrzebach całej rodziny. Położony na obszarze Polski, Słowacji i Czech cieszy się ogromną popularnością i doskonałą sławą. 

Czy jest to zatem zwykły chwyt marketingowy, mający na celu zwiększenie popularności tego miejsca? Oczywiście, że nie. Domki w Tatralandii to jedna z 5 ciekawych atrakcji. Poznajcie je wszystkie.

Tatralandia park rozrywki
Tatralandia, Park Rozrywki w urokliwych Tatrach, foto: za zgodą http://www.tatralandia.sk/

Atrakcja goni atrakcję

Tatralandia z każdym rokiem przyciąga coraz większe rzesze spragnionych wodnej rozrywki turystów z różnych zakątków Europy i świata. Nic w tym dziwnego. Po pierwsze, kompleks otwarty jest przez okrągły rok. Umożliwiają to ujęcia źródeł termalnych, w których temperatura wody sięga 60 st.C. Po drugie, miejsce ma turystom naprawdę dużo do zaoferowania. Wśród wartych uwagi atrakcji, znajdują się:

Tatralandia nocleg
Domki noclegowe w Tatralandii, foto: za zgodą http://www.tatralandia.sk/

(Nie)zwyczajne domki noclegowe

To hasło wywoławcze, które oznacza ni mniej ni więcej, jak kompleks mieszkaniowy, składający się ze 155 bungalowów i apartamentów. Co czyni go niezwykłym? Otóż Holiday Village Tatralandia to domki turystyczne znajdujące się w obrębie dziesięciu wiosek tematycznych: Liptowskiej Osady (największa z wiosek), Parku Centralnego, Dziecięcego Świata, U myśliwego, Indiańskiej Osady, Obozu Harcerskiego, Rzemieślniczego Dworu, Romantycznego ogrodu i strefy U winiarza. Wchodzące w skład poszczególnych wiosek domki oraz otoczenie wokół nich, nawiązuje stylistyką do przypisanego jej tematu.

Raj dla zestresowanych

Tatralnadia to miejsce kojarzone głównie z dość aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Jednakże jeśli mamy już dość emocji lub zaliczamy się do osób zestresowanych i przemęczonych, obowiązkowo powinniśmy zajrzeć do Wellness Paradise. To wyjątkowy kompleks relaksacyjny, w którym można zaznać m. in. uzdrawiającej i niezwykłej mocy …złota. Zabiegi relaksacyjne, regenerujące i odmładzające z użyciem czterokaratowego złota w postaci płynnej, przynoszą nie tylko przyjemne ukojenie (złoto naniesione na skórę wydziela lekkie ciepło, co sprzyja odprężeniu), ale są też sposobem na to, by dodać sobie energii, odjąć lat oraz zadbać o kondycję swojej skóry. Ciekawostkę stanowią również zabiegi na ciało dla dzieci. To masaż z użyciem 100% ekologicznego olejku kokosowego,który wpływa korzystnie nie tylko na wygląd skóry (będzie lepiej nawilżona i natłuszczona), ale i na psychikę (dzieci nieco się wyciszą i uspokoją).

Tatralandia wypoczynek
Tatralandia oferuje bogatą ofertę SPA, foto: za zgodą http://www.tatralandia.sk/

Atrakcja dla amatorów latania

Nie mamy tu jednak na myśli ani lotu balonem, ani spadochronem, ani tym bardziej samolotem. Nie są to też skoki na bungie. Zatem o co chodzi? O niezwykły tunel aerodynamiczny, czyli symulator swobodnego spadania. Ściślej mówiąc jest to ogromna kolista przeszklona 17 metrowa komora. Znajdujące się w niej powietrze osiąga prędkość do 270km/h. W czasie lotu, a także tuż przed nim towarzyszy nam instruktor. Dzięki temu atrakcja ta przeznaczona jest dosłownie dla każdego.

Atrakcja dla miłośników zręcznościówek

Tatralandia to nie tylko atrakcje wodne, chociaż to one stanowią w głównej mierze o popularności tego miejsca. Na jej obszarze znajdują się też obiekty atrakcyjne dla miłośników ciekawej rozrywki „lądowej”. Wśród nich należy wymienić Centrum Bowlingowe. Sporą ciekawostką jest tu tzw. Air Hockey. Gra przypominająca hokej na lodzie, ale w … ręcznym wydaniu. Rozgrywki prowadzi się przy stole pokrytym śliską powierzchnią, w którym znajdują się też specjalne otwory. Nimi wdmuchiwane jest powietrze umożliwiające utrzymywanie krążka do gry w ruchu bez kontaktu z podłożem.

Tatralandia panorama
Panorama Tatralandii, foto: za zgodą http://www.tatralandia.sk/

Wesołe miasteczka inaczej

To kolejna propozycja odskoczni od wodnych atrakcji Tatralandii. Są to swego rodzaju „miniparki” rozrywki. Co w nich niezwykłego? Pierwsze z nich powstaje tylko latem. Stąd też jego nazwa Summer City. Jest to nadmuchiwane miasteczko, na obszarze którego można poczuć się jak dziecko, nurkując w basenie z piłkami lub sprawdzić swoich sił w  rzymskich zapasach. Drugie z nich, chociaż pozwala na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego i dostarcza rozrywki, ma w sobie coś z historii. Western City,bo o nim tu mowa, to replika oryginalnego miasteczka na Dzikim Zachodzie, gdzie czeka na nas wiele atrakcji. Możemy stać się tam świadkami kowbojskiego pojedynku lub wziąć udział w nauce wojennego tańca indiańskiego. Na obszarze Western City odbywa się specjalne przedstawienie teatralne dla dzieci opowiadające o Dzikim Zachodzie oraz duży westernowy pokaz przeznaczony dla dorosłych widzów.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!