Panorama Labin

Chorwacja dla aktywnych- Labin

Zwykle Chorwacja kojarzy się z błękitem morza i bielą piasku. Albo z drinkami udekorowanymi palemką wypijanymi w blasku zachodzącego słońca. A może by tak wyruszyć nieco dalej i postawić na aktywny wypoczynek?

Chodź na spacer!

Labin jest położony na malowniczym wzgórzu, zaś by dotrzeć nad Adriatyk wystarczy udać się w kilkukilometrowy spacer, który z pewnością będzie bardzo przyjemny z powodu sprzyjających okoliczności natury. Skały, drzewa, promienie słońca, delikatna bryza: to wszystko sprawia, że droga nie należy do męczących a dodatkowo w okolicy znajduje się sporo tras spacerowych, będących idealną opcją dla biegaczy. Ci, którzy wolą poruszać się rowerem mogą go wypożyczyć i zwiedzać miasto i okolice dzięki trasom rowerowym. Nie ma co ukrywać- miejscowość nie jest typowym kurortem nadmorskim, przez co niektórzy turyści uważają, że nie jest najlepszą opcją na pobyt. Na amatorów natury i aktywnego wypoczynku czekają jednak wypożyczalnie skuterów, łodzi, istnieje również możliwość nurkowania oraz spróbowania sił w sportach wodnych takich jak np. jet ski. Słowem- dla każdego coś dobrego.

Panorama Labin
Widok na Labin, foto: pixabay.com

Urokliwy zakątek

Będąc w Labinie warto zobaczyć zbiory miejscowego lapidarium oraz spojrzeć na panoramę miasta z jego starszej, znajdującej się na wzgórzu, części. Przy okazji spaceru możemy także odwiedzić muzeum, w którym zobaczymy unikatowy model kopalni czy zbiory archeologiczne. W pobliskim Parku Rzeźby Dubrova na odkrycie czekają małe dzieła sztuki tworzone przez artystów w ramach corocznego pleneru.

W gąszczu wąskich uliczek z pewnością znajdziemy ulubione kawiarnie czy restauracje. Co prawda mnogość lokali gastronomicznych początkowo może przytłaczać, jednak jakość chorwackich specjałów sprawi, że z pewnością będziemy chcieli odkrywać kolejne, nieznane dotąd, smaki.

Labin to nie tylko piękno otaczającej nas natury. To także sztuka wysokiego formatu i możliwość aktywnego spędzenia czasu. Być może to właśnie na nas czeka chwila wyciszenia połączona z momentem zachwytu nad średniowiecznym miastem pełnym pięknych perełek chorwackiej architektury.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!