Ibiza

Lecimy na Ibizę!

Ibiza to należąca do Archipelagu Balearów wyspa tętniąca życiem, idealna dla miłośników udanych imprez i zakupów. Zdaje się być rozchwytywana przez turystów. W czym tkwi jej fenomen?

W latach 70. Ibiza była rajem dla hippisów, jednak nieco później zaczęto ją kojarzyć z muzyką techno czy trance. Obecnie w tak znanych klubach jak Pacha, Space, Privilege , Bora Bora czy Amnesia, można bawić się w rytm kawałków z gatunku house czy minimal. W okresie letnim warto zajrzeć również do Ushuaia Beach hotel, w którym możemy trafić na imprezy które prowadzi DJ David Guetta. Mimo że wyspa nie składa się tylko z klubów i barów jest idealnym miejscem dla młodych ludzi, którzy mają ochotę oderwać się od codzienności i trochę poszaleć.

Rozrywkowa Ibiza

Na amatorów kąpieli (nie tylko słonecznych) czeka Playa d’en Bossa, zaś wielbiciele zakupów z pewnością znajdą świetne sklepy i stoiska.

Pełna atrakcji Ibiza na Balearach
Ibiza gwarantuje mnóstwo rozrywek, foto: pixabay.com

Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą zdecydować, czy wolą nurkować, jeździć na rowerze górskim, wziąć udział w rozmaitych wycieczkach zorganizowanych (m.in. kajakiem, łodzią, quadem, pociągiem) czy znaleźć jeszcze inną rozrywkę, których na imprezowej wyspie jest pod dostatkiem.

Ibiza dla rodzin z dziećmi

Dla rodzin, które chcą spędzić wakacje z dziećmi najlepszym miejscem na Ibizie będzie Santa Eulalia del Rio, gdzie znajdziemy piękne, piaszczyste plaże i odpoczniemy od zgiełku, zapewniając jednocześnie place zabaw i inne miejsca, w których maluchy będą mogły miło spędzić czas.

Dodatkowo w mieście Sant Antoni de Portmany znajduje się jajko Kolumba, które jest rzeźbą przedstawiającą hiszpańską legendę, wedle której Kolumb miał ustawić pionowo jajko, co do tej pory nikomu się nie udało. Rzeźba nie jest cudem architektury, jednak świetnie się sprawdza jako ciekawostka będąca pretekstem do pouczających rozmów z dziećmi, np. na tematy związane z fizyką.

Ibiza to wyspa dla każdego. Z pewnością znajdziemy na niej miejsce, które spełni nasze oczekiwania i sprawi, że wakacje będą udane a my z przyjemnością będziemy do nich wracać myślami.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!